Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Stuhia e dëborës godet New Yorkun, vështirësohet fushata e vaksinimit kundër COVID-19

Sipas parashikimeve, qyteti i New Yorkut pritet të mbulohet nga një sasi e madhe dëbore, e cila nuk është regjistruar që nga viti 2016.

Paralajmërimet për stuhinë janë dhënë prej ditësh, ndërsa kryetari i Bashkisë, Bill de Blasio vendosi kufizime në udhëtimet jo-thelbësore duke filluar nga ora 6 e mëngjesit të hënën.

Veç dëborës po ashtu erëra të forta pritet të godasin qytetin amerikan.

Ndërkohë në New Jersey, guvernatori Phil Murphy, shpalli të dielën gjendjen e jashtëzakonshme, duke pezulluar shërbimin e transportit publik për të gjithë ditën e hënë.

Moti i keq pritet të ndikojë në fushatën e vaksinimit kundër coronavirusit, si në New Jork, ashtu dhe në New Jersey.

Postime të ngjashme

SHBA-ja dhe Britania fajësojnë Iranin për sulmin vdekjeprurës ndaj një cisterne

D V

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

D V

Shpëtohen 700 migrantë që tentuan të kalojnë Mesdheun

D V

Gjermanët protestojnë kundër kufizimeve për koronavirus

D V

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...