Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Stuhia e fuqishme nxjerr në plazh balenën 19 metërshe

Një stuhi e fuqishme ka nxjerr në rërën e një plazhi në Kamchatka të Rusisë, një balenë 19 metra të gjatë.

Për fat të keq, kjo krijesë ka ngordhur, kurse kalimtarët e rastit, kanë kaluar pranë saj sikur të mos ishte fare aty, transmeton Telegrafi.

Duket se balena nuk ka pasur kurrfarë gjasash për shpëtim, pasi që rrymat e fuqishme e kanë tërhequr, kurse dallgët e kanë nxjerrë nga uji.

Në videon e publikuar më poshtë shihet se ka pësuar edhe plagë në kokë, sigurisht nga anija që ishte në afërsi të saj.

Postime të ngjashme

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

Vdes babai i 89 fëmijëve me 38 gra

Zekirija Haxhiu

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Dafina Vidishiqi

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Dafina Vidishiqi

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...