Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Suarez: Duhet të hakmerremi ndaj Real Madridit

Luis Suarez e ka bërë të qartë se Atletico Madrid do të kërkojë hakmarrje në derbin kundër Real Madridit të dielën për humbjen e tyre 2-0 ndaj Los Blancos në dhjetor.

Ish-sulmuesi i Barcelonës shpjegoi se të gjithë lojtarët e Atleticos presin me padurim të përballen me ekipin e Zinedine Zidanes në “Estadio Wanda Metropolitano”.

“Të gjitha ndeshjet kundër Real Madridit janë të veçanta, ato janë ato që ju doni të luani dhe të demonstroni [çfarë mund të bëni]”, ka thënë Suarez në një intervistë për LaLiga.

“Shumë lojtarë vlerësohen për performancat e tyre në këto lloj lojërash. Ata janë lojëra [ju dëshironi] për të luajtur. Ne duhet të hakmerremi për ndeshjen e parë dhe të jemi në gjendje të tregojmë se duam të qëndrojmë në krye të ligës”.

Suarez vazhdoi të thyejë virtytet që e kanë ndihmuar atë të bëhet golashënuesi më i mirë i Atletico Madrid këtë sezon në të gjitha garat.

“Mënyra ime e të qenit ka qenë gjithmonë të jem ky konkurrues”, shtoi Suarez .

“Unë gjithmonë dua të tregoj [çfarë mund të bëj], të përmirësohem, të tregoj se mund të kapërcej pengesën tjetër që ata më vendosin”.

“Unë kam qenë gjithmonë kokëfortë dhe jam në një klub ku shumë njerëz besojnë se është e vështirë të shënosh shumë gola, por me cilësinë e lojtarëve përreth meje, bëhet e lehtë”.

Ish-sulmuesi i Barcelonës gjithashtu ka zbuluar se qëllimi i tij ka qenë të drejtojë Atleticon në trofeun e tyre të parë La Liga që nga viti 2014.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...