Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

Mediat japoneze raportojnë se gjenerata e re e sedanit sportiv Subaru WRX do të duhej të prezantohej deri në fund të vitit.

Vetura, sipas informatave të deritashme, do të jetë 50 mm më e gjatë, 50 mm më e gjerë dhe 25 mm më e ulët, njofton autoblog.

Motori do të duhej të ishte 2.4 litërsh – turbo, me 287 kuaj fuqi, derisa modeli i ardhshëm WRX STI do të duhej të kishte 394 kuaj fuqi.

Në paketë, do të jetë edhe modeli manual me gjashtë shpejtësi.

Porositë e para pritet të bëhen në fillim të vitit 2022.

Postime të ngjashme

Volkswageni arrin marrëveshje për pagat me sindikatën IG Metall

S.B.

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

Vetura luksoze që askush nuk e dëshironte – Tatra 700

S.B.

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...