Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Suedi: Koronavirusi kërcënon seriozisht

Afro 9000 persona kanë vdekur nga COVID-19 njoftojnë zyrtarët e shëndetësisë në Suedi.

Dhe për më tepër, siç njoftojnë ata, përhapja e virusit tani varet shumë nga sjellja e popullatës ndaj virusit, sidomos brenda kësaj jave, njofton SvD, transmeton RTKLive.

“Rreziku i madh vjen tani”, deklaroi, mes tjerash, epidemiologu suedez, Anders Tegnell.

“Vendet e punës janë mjediset ku më së shumti mund të përhapet koronavirusi, kur shumica prej punëtorëve vijnë nga pushimet, me ç’rast shkaktojnë rrezik në përhapjen e virusit”, thotë epidemiologu Tegnell./RTKLive

Postime të ngjashme

Protesta në Senegal për shkak të burgosjes së liderit të opozitës Ousmane Sonko

S.B.

Zelanda e Re i shpëtoi një cunami

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

Britania apelon që “menjëherë t`i jepet fund” shtypjes ushtarake në Mianmar

S.B.

Pekini dëshiron kontroll të rrept në zgjedhjet e Hong Kongut

S.B.

Qipro s’pranon turistë britanikë nëse s’janë të vaksinuar për Covid19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...