Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Suedi: Mbi 30 fëmijë në rrezik jete nga COVID-19

Nga infeksioni COVID-19 mbi 30 fëmijë kanë qenë në rrezik jete nga hiperinflamacioni me pasojë në dobësimin e imunitetit.

Kohë më parë qindra fëmijë suedezë u infektuan nga pandemia me pasoja të rënda në imunitetin shëndetësor të tyre, njofton Hbl, transmeton RTKLive.

Ata fituan hiperinflamacion duke dobësuar imunnitetin e organizmit të tyre.

Prej tyre 30 fëmijë qenë në rrezik jete.

Në qytetin e Lundit, spitali për fëmijë, reparti i intenzivit është i mbushur./RTKLive

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...