Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Suedi: Rritet numri i vekjeve nga COVID-19

Në Suedi, numri i vdekjeve, të lidhura me sëmundjen e koronavirusit, është rritur në 234.

Që nga fillimi i epidemisë, janë regjistruar gjithsej 9,700 vdekje nga koronavirusi dhe më shumë se gjysmë milioni infeksione nga COVID-19, njofton IS, transmeton RTKLive.

Sipas epidemiologut shtetëror Anders Tegnell, rreth 80,000 vaksina janë ofruar Suedisë.

Tegnell vlerëson se javët e ardhshme do të jenë kritike për mënyrën e zhvillimit të situatës epidemike në vend./RTKLive

Postime të ngjashme

Qeni robot që do të ndihmojë policinë

T E

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...