Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Suedi, zgjaten masat kufizuese, shkak covid-19

Kufizimet për restorantet dhe tregtinë do të zgjaten deri në 2 maj, sipas një vendimi nga Agjencia Suedeze e Shëndetit Publik.

Arsyeja është përhapja e lartë e infeksionit në vend.

“Sipas vendimit të së enjtes, kushdo që drejton një restorant do të vazhdojë të jetë i mbyllur për konsum në vend midis 20.30 dhe 05.00, njofton Aftonbladet, transmeton RTKLive.

Nga ana tjetër, është e mundur që restorantet të jenë të hapura për shitjen e ushqimeve dhe pijeve për mbledhje “, shkruan autoriteti në një njoftim për shtyp.

Dyqanet dhe qendrat tregtare ende duhet të sigurojnë që vizitorët të vijnë vetëm dhe jo në grupe. “Për restorantet që bëjnë pjesë në një vend tregtimi, numri i vizitorëve në të njëjtën kompani mund të jetë vetëm një person,” njofton Autoriteti Suedez i Shëndetit Publik.

Postime të ngjashme

Aleksandër Vuçiq: Na kërkohet njohja e Kosovën, por askush nuk na premton as integrim në BE

N E

SHBA synon uljen e sasisë së ndotjes me 52 % deri në vitin 2030

N E

Komisioni Europian ka ngritur proces gjygjësor kundër AstraZenecas

N E

Tre diplomat rus dëbohen nga Sllovakia

N E

Numër rekord i të infektuarve me Kovid-19 në Indi

N E

Kapet sasi shumë e madhe droge në Greqi

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...