Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Suedia ka numrin më të madh të rasteve me Covid-19 për person në Europë

Suedia ka regjistruar 19,105 raste të reja me koronavirus që nga e premtja, treguan të martën statistikat e agjencisë shëndetësore.

Suedia ka regjistruar 19,105 raste të reja me koronavirus që nga e premtja, treguan të martën statistikat e agjencisë shëndetësore, raporton The Guardian. 

Vendi me 10 milionë banorë regjistroi 39 vdekje të reja, duke e çuar gjithsej në 13,660.

Vdekjet e regjistruara kanë ndodhur gjatë disa ditëve dhe nganjëherë javëve.

Mesatarja 7-ditore e Suedisë e infeksioneve të reja u rrit përsëri mbi 6,000 përsëri javën e kaluar.

Postime të ngjashme

65 palesinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur nga konflikti katër ditorë në Gaza

N E

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga Kovid-19

N E

Spanja pret rreth 45 milionë turistë të huaj këtë vit

N E

Lehtësohen masat kufizuese, Greqi do të lejohen dasmat dhe pagëzimet, por me disa rregulla specifike

N E

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi takimin urgjent për situatën në Jerusalem

N E

Bullgaria me qeveri tranzitore deri në zgjedhjet e parakohshme në korrik

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...