Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Suedia e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit tetor, ku do të përballet me Kosovën dhe Greqinë, ndeshje të vlefshme për eliminatoret për Kupën e Botës.

 

Janne Andersson e ka futur në listë edhe sulmuesin e Milanit, Zlatan Ibrahimovic, i cili aktualisht po vuan nga një dëmtim në thembër.

Suedia do të përballet me Kosovën më 9 tetor, ndërsa tri ditë më vonë takohet me Greqinë, ku të dyja ndeshjet i zhvillon në shtëpi.

Në ndeshjen e parë ndaj Kosovës, fituese kishte dal Suedia me rezultat 3-0.

Momentalisht, Suedia është e dyta në grupin B me 9 pikë pas katër ndeshjeve, ndërsa vendin e parë e mban Spanja me 13 pikë, por ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

🚨 VM-KVALTRUPPEN! 🚨Här är spelarna som representerar Sverige i matcherna i VM-kvalet mot Kosovo och Grekland! 🔥🇸🇪

Posted by Svensk fotboll on Tuesday, September 28, 2021

Related posts

Kompletohen testet mjekësore: Camavinga mund të quhet lojtar i Real Madridit

D V

“Mbreti” Kielini: Ky trofe është për ju

Z H

Kevin Zefi, 16-vjeçari shqiptar me pasaportë irlandeze transferohet te Interi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More