Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Suharekë: 17-vjeçarja raporton në polici se është përdhunuar seksualisht në shtëpinë e saj

Një vajzë 17-vjeçare nga Suhareka ka raportuar në polici se përderisa ishte e vetme në shtëpinë e saj, një burrë ka hyrë në shtëpi dhe e ka përdhunuar seksualisht.

Ajo është paraqitur në Stacionin e Policisë në Suharekë së bashku me prindin e saj. dje me datë 02 shkurt në orën 6 të mëngjesit.

I dyshuari është arrestuar nga policia, ndërsa viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për ekzaminim mjekësor.

Kështu bëri të ditur për Klan Kosova Shaban Osmanollaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Prizrenit.

“Me datë 02.02.2021 rreth orës 06:00 në S.P. Suharekë eshte paraqitur viktima me prindin e saj dhe deklarojnë se perderisa e mitura ishte e vetme në shtëpi dyshohet se është dhunuar seksualisht nga një person i dyshuar. Për rastin është informuar prokurori i krimeve të rënda si dhe është njoftuar njësia e hetimeve e rajonale dhe janë duke proceduar me rastin. Me urdhër të prokurorit i dyshimti është ndalur në mbajtje për 48 orë, ndërsa viktima është derguar në IML për ekzaminim mjekësor”.

Postime të ngjashme

Policia kap dy shtetas të huaj që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

D V

Aksident trafiku rrugën “Tirana” në Prizren

D V

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

D V

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

D V

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

E mori peng banda e drogës në Spanjë, shqiptari u shpëton dhe i bën gjëmën/ 6 të arrestuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...