Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Sukses i madh i nxënësve nga ShMP “Yahya Kemal”

Shkup, 21 shkurt, Zhurnal.mk – “Urime të gjithë nxënësve tanë të dashur që morën pjesë në Raundin Online të garave Owlypia. Në përgjithësi fituan vendin e 1, vendin e 3, vendin e 4 dhe vendin e 5 në konkurrencë nga e gjithë bota.

Owlypia është një garë ndërkombëtare mjaft emocionuese për nxënësit e moshës nga 9-11 (Owlins), 12-14 (Owlets) dhe 15-18 (Owlys). Owlypia ka për qëllim që të inspirojë kërshërinë  intelektuale të secilit nxënës dhe Tema e konkursit të këtij viti është – Puna ekipore

Ne jemi tepër krenarë që kemi një komunitet kaq të talentuar dhe unik të nxënësve, saqë jemi të nderuar t’i quajmë intelektualë tanë të rinj.” thuhet në komunikatën për media nga College, Yahja Kemal.

Postime të ngjashme

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

Delegacioni kuvendor mori pjesë në onlajn takimet e shkurtit të AP-së së NATO-s

R Zh

Mariçiq: Fillimi i negociatave kyçe në definimin e ritmit të reformave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...