Agjencia Zhurnal.mk

Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur

Një sulm ajror ka vrarë të paktën 18 civilë në Siri. Sulmet u bënë tek një treg dhe një zonë industriale, zona këto të mbajtura nga rebelët sirianë.

Dyshohet se sulmin e ka kryer qeveria ruse dhe ajo siriane, por ato nuk kanë bërë ndonjë koment rreth sulmeve. Sulmet vijnë në një moment armëpushimi i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Turqia.

Zona veri-perëndimore e kryeqytetit Idlib konsiderohet edhe si kështjella e fundit e grupeve rebele në Siri.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...