Agjencia Zhurnal.mk

Sulm me bombë në Irak, shtatë të vrarë

Një njësi ushtarake pro-qeveritare e shiitëve të Irakut tha se shtatë vetë u vranë dhe 26 u plagosën në lindje të Irakut. Një bombë në rrugë goditi sot një autobus në të cilin ishin luftëtarët e saj.

Një njësi e quajtur Forca Kombëtare e Lëvizjes njoftoi se bomba në Balad Ruz goditi një autobus që erdhi nga provincën Basra në Irakun jugor.

Tani për tani, askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Grupet shiite u vunë në shënjestër nga ekstremistët e ISIS. Disa nga pjesët e mbetura të grupit ekstremist vazhdojnë të sulmojnë në pjesë të ndryshme të Irakut.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...