Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me bombë në një katedrale në Indonezi

Policia në Indonezi tha se dy sulmues vetëvrasës dyshohet se kanë kryer një sulm jashtë një katedraleje katolike gjatë meshës të së dielës, duke plagosur disa persona.

Sulmi ndodhi në orën 10:30 sipas kohës lokale, në qytetin Makassar në provincën Sulawesi në jug të Indonezisë.

Zëdhënësi i policisë, Argo Yuwono tha se 14 persona, që gjendeshin jashtë kësaj katedraleje, janë plagosur nga shpërthimi.

Autoritetet nuk raportuan për asnjë viktimë brenda këtij objekti të kultit.

Fillimisht, policia kishte thënë se sulmi u krye nga një person i vetëm, që vdiq gjatë shpërthimit.

Njësia kundër terrorizimit në Indonezi tha se ka nisur hetime për të parë se cili grup terrorist qëndron prapa këtij sulmi.

Postime të ngjashme

Spanja do të falë politikanët e dënuar katalanas

Dafina Vidishiqi

India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

Dafina Vidishiqi

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Dafina Vidishiqi

Vuçiq pritet të flasë para deputetëve për dialogun me Kosovën – por çfarë kishte thënë në vitin 2019?

Dafina Vidishiqi

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Rusia ndalon një OJQ arsimore amerikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...