Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me bombë në Somali, 7 të vdekur

Në shpërthim kanë humbur jetën 7 persona në mesin e të cilëve edhe një foshnjë 6-muajshe.

Të paktën 7 persona e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit pasi një automjet kaloi mbi një minë të vendosur në rrugë në shtetin e Afrikës Lindore, Somali, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Agjencisë së Lajmeve të Somalisë (SONNA), shpërthimi ka ndodhur në rrugën që lidh qytetet Kismayo dhe Dhoobey të rajonit Juba.

Në shpërthim kanë humbur jetën 7 persona në mesin e të cilëve edhe një foshnjë 6-muajshe.

Përgjegjësinë mbi sulmin ende nuk e ka marrë askush.

Organizata terroriste Al-Shabaab shpesh herë organizon sulme që shënjestrojnë forcat e sigurisë dhe vendbanimet civile.

Postime të ngjashme

Paralajmëron shefi i NATO-s: Evropa s’mund ta mbrojë e vetme veten nga Rusia

S.B.

Greqi: Rastet e reja Covid vazhdojnë mbi 2 mijë, spitalet nën presion të madh

S.B.

Papa Françesku niset drejt Irakut, do ta ruajnë 10.000 policë e ushtarë

S.B.

Shkalla e lindjeve në SHBA bie gjatë pandemisë

S.B.

Australia i kërkon KE-së të rishikojë bllokadën e vaksinave nga Italia

S.B.

Hungaria mbyllet sërish

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...