Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me bombë në Somali, vriten 12 agjentë të inteligjencës dhe sigurisë

Një sulm me bombë është shënuar në Dhusamareeb të Somalisë, ku si pasojë 12 punonjës të Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës dhe Sigurisë kanë mbetur të vdekur.

Mes të vrarëve është dhe Abdirashid Abdunur, kreu i agjencisë së inteligjencës në Dhusamareeb.

Grupi i armatosur, al-Shabab, të cilët njihen për lidhjen me al-Kaidën, morën përgjegjësinë e sulmit.

Ngjarja ndodhi në një kohë kur udhëheqësit politikë të shtetit janë takuar në Dhusamareeb, për të arritur një marrëveshje në lidhje me zgjedhjet që priten të zhvillohen së shpejti.

Postime të ngjashme

BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

D V

JP Morgan bëhet banka e parë e madhe amerikane që pranon transaksione me kriptomonedha

D V

Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

D V

Hulumtimi: Dy doza Pfizer apo AstraZeneca, efikase kundër Deltës!

N E

Kina nuk do një inspektim të dytë nga OBSH-ja

N E

Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në Afganistan kundër talebanëve

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...