Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me thikë në Gjermani, disa të plagosur

Disa persona janë plagosur gjatë natës së sotme pas një sulmi me thikë në Gjermani.

Policia ka arritur të arrestojë sulmuesin, shkruan Reuters, transmeton portal arbresh.info

Sulmi ndodhi në qytetin Oberhausen në Gjermaninë perëndimore të enjten mbrëma.

Vestdeutsche Allgemeine Zeitung raportoi se disa njerëz u dërguan në spital për të marrë trajtimin e duhur, ndërsa raportohet se disa kanë pësuar dëmtime të rënda.

Siç thuhet, të plagosurit u transferuan në njësinë e kujdesit intensiv në spital. Autori i krimit, i cili, sipas raportit, aktualisht është në paraburgim, gjithashtu u plagos dhe iu dha ndihma mjekësore.

Motivet prapa sulmit mbeten të paqarta dhe numri i saktë i të plagosurve gjithashtu nuk është i detajuar në raport.

Autoritetet kanë filluat hetimin rreth sulmit.

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...