Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me thikë në një kishë në SHBA, dy të vdekur

Zhurnal Ads

Dy njerëz kanë vdekur pasi policia tha se njerëz të shumtë u goditën me thikë në një kishë të San Jose, California të dielën natën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët së pari morën informacionin për herë të parë në orën 7:53 pasdite.

Mediat raportojnë se një burrë i panjohur sulmoi të pranishmit në kishë.

Policia së pari njoftoi se i dyshuari në sulm ishte arrestuar, pastaj më vonë e fshiu atë postim në Twitter dhe shkroi se një hetim po vazhdonte.

Tani për tani, nuk dihet saktësisht se sa njerëz u plagosën, por thuhet se disa prej tyre janë në gjendje kritike.

Policia deklaron se nuk kishte asnjë shërbim në kishë në kohën e sulmit, por që njerëzit e pastrehë u lejuan të hynin në të për të shpëtuar veten nga të ftohtit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

E nominuara për Sekretare të Thesarit të SHBA-së, Yellen: Duhet ta ri-startojmë ëndrrën amerikane

T E

Prej ditësh në arrati, nënkryetari i Agimit të Artë po kërkohet edhe në Shqipëri

admin

Pompeo: Kina është vendi më i keq për liritë fetare

admin

Ndërron jetë ministri i Jashtëm i regjimit të Bashar al-Asadit

S.B.

Larmishmëri produktesh në Ekspozitën e 3-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës

B M

Elon Musk mungoi në nisjen e astronautëve të SpaceX për në stacionin e hapësirës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...