Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me thikë në një stacion treni në Gjermani, disa të plagosur

Disa persona raportohen të plagosur, disa prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore, pas një sulmi me thikë në një stacion treni në Frankfurt.

“Frankfurter Allgemeine” ka raportuar se të paktën 3 persona mbetën të plagosur, ndërsa policia arriti të vërë në pranga autorin e dyshuar të kësaj ngjarje.

Dëshmitarët kanë thënë se autori i këtij sulmi dukej se ishte në gjendje të alkoolizuar dhe i zgjodhi viktimat e tij në mënyrë të rastësishme.

Megjithatë, policia theksoi se po heton edhe pista të tjera për këtë ngjarje, lidhjet e autorit me viktimat ose edhe motivet politike.

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...