Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm me thinkë në një qendër tregtare në Londër

Autoritetet londineze janë alarmuar nga një sulm me thikë në një qendër tregtare. Ngjarja ka ndodhur në Brent Cross. Një burrë u plagos si pasojë e sulmit dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Policia mbërriti vendin e ngjarjes, ndërsa njerëzit në panik vrapuan për t’i shpëtuar rrezikut. Sipas pamjeve që u publikuan në rrjetet sociale, incidenti ndodhi në një dyqan të Apple.

Sulmet me thikë në kryeqytetin britanik po shkaktojnë shqetësim, pasi 12 adoleshentë janë vrarë me thikë për katër muajt e fundit.

Postime të ngjashme

Historia e xhamisë “Al-Aqsa”

R Zh

Borell: BE do të zhvillojë bisedime urgjente mbi çështjen Izraelito-Palestineze

S.B.

IS merr përgjegjësinë për sulmin në xhaminë afgane

S.B.

Kina bën thirrje për veprim të këshillit të KB-së, kritikon SHBA-në

S.B.

Autoritetet duan ta zgjerojnë Kanalin e Suezit pas ngjarjes me anijen Ever Given

S.B.

Si e sheh BOTA luftën Izrael-Palestinë! Konflikti ngjall PROTESTA anë e mbanë globit, ‘forcat e mëdha’ botërore të ndara në qëndrime!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...