Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulm në Suedi, dyshohet për terrorizëm

Tetë persona janë plagosur me thikë në një sulm të dyshuar terrorist në Suedi. Tre nga të plagosurit janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, transmeton Insajderi.

Ngjarja ka ndodhur në Vetlanda.

Sipas policisë lokale, një i ri, rreth të njëzetave, ka goditur me thikë disa persona.

I riu u qëllua në këmbë nga policët dhe është dërguar në spital, raportojnë mediat suedeze.

Ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi, por policia po e heton si “sulm terrorist”.

Postime të ngjashme

Izraeli do “pakt të ri” për Iranin: Marrëveshja e vjetër kërcënon ekzistencën tonë

R Zh

Evropa në protestë kundër masave të reja anti-Covid

R Zh

Kina po e shqyrton mundësinë e kombinimit të vaksinave kundër COVID-19

R Zh

Markus Söder i gatshëm të kandidojë për kancelar të Gjermanisë

R Zh

SHBA: Pikëpyetje për motivet e Moskës në kufirin me Ukrainën

R Zh

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...