Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sulmet terroriste në Nice, ‘blindohet’ Franca, siguri maksimale në objektet e kultit dhe shkolla, Ministri i Brendshëm: Do të ketë sërish ngjarje

Zhurnal Ads

Franca është zgjuar nën siguri maskimale pas sulmeve të djeshme terroriste në Nice ku u vranë 3 qytetarë.

Ditët e fundit Franca është goditur rëndë nga sulmet terroriste, kryesisht nga persona ekstremistë islamikë që kanë vrarë një mësues Samuel Patty dhe dje 3 qytetarët afër bazilikës së Notre-Dame në Nice.

Pikërisht dje në mbrëmje qytetarë

Për më tepër pas urdhërit të Macron për të dyfishuar vigjilencën ushtarake në vend, forca të shumta sigurie janë parë në çdo objekt kulti dhe shkolla në qytetet franceze. Po ashtu Ministri i Brendshëm, Gérald Darmanin deklaron se Franca duhet të jetë e përgatitur pasi ngjarje të tilla të tmerrshme do ketë përsëri pasi sipas tij, armiku ndodhet brenda dhe jashtë.

“Ne jemi në një luftë kundër një armiku që është brenda dhe jashtë,.Ne duhet të kuptojmë se ka pasur dhe do të ketë ngjarje të tjera të tilla si këto sulme të tmerrshme.”- tha Darmanin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

BE kërkon ndalimin e luftimeve në Nagorno Karabak

admin

Pompeo viziton Arabinë Saudite, takohet me princin e kurorës

S.B.

Poroshenko hospitalizohet për shkak të pneumonisë dhe koronavirusit

admin

Gjermania nuk do të lejojë festimet e Vitit të Ri

Z H

SHBA-ja shënjestron me sanksione sektorin e metaleve të Iranit

S.B.

Të paktën 70 të vrarë në sulmet e dyshuara të militantëve në Nigeri

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...