Kosovë

Sulmi në Vjenë, ambasada e Kosovës thirrje qytetarëve: Qëndroni në vende të sigurta

Zhurnal Ads

Ambasada e Kosovës në Austri vjen me një reagim të fortë për qytetarët kosovarë që jetojnë në Vjenë, ndërsa iu bënë thirrje që të mos dalin nga shtëpia.

Paralajmërimi vjen pas sulmit terrorist që ndodhi mbrëmjen e sotme në kryeqytetin e Austrisë, ku një grup i organizuar vranë me armë zjarri 7 persona.

“Ambasada në Vjenë lut të gjithë qytetarët tanë që ndodhen në Vjenë, Zona Qender (Bezirk 1.) të qëndrojnë në vende të sigurta.

Policia austriake njofton se që nga ora 20.15 në Lagjen/ Bezirkun 1. qendër të Vjenës, janë dëgjuar të shtëna dhe ka të plagosur.

Autoritetet po punojnë në zbardhjen e rastit.

Lusim edhe njëherë të gjithë qytetarët ne Vjenë të qëndrojnë ne vende të sigurta, ne raste emergjente të telefonojnë policinë lokale ne Numrin 133 apo ne numrin emergjent te ambasadës si vijon: +43 676 7861865”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Gashi: Haradinaj i denjë për president, Specialja si gjykatë serbe

D XH

Konfirmohet: Gjykata Speciale ka arrestuar Salih Mustafën

admin

Rexha: Pesë mijë ari tokë u shitën për vetëm nga 1 euro ari nga Agjencia Kosovare e Privatizimit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...