Maqedoni TOP LAJM

Sulmi në Vjenë, njëri nga viktimat dyshohet të jetë nga Veleshta e Strugës

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Në mesin e personave të vrarë në sulmet e armatosura mbrëmë në Vjenë të Austrisë, dyshohet të jetë edhe një 21 vjeçar nga Veleshta e Strugës.

Siç raportojnë disa mediume, bëhet fjalë për N.V, i cili gjatë sulmit ka qenë jashtë shtëpisë së tij.

Megjithatë, ky informacion akoma nuk është konfirmuar nga autoritetet austriake.

Deri tani janë konfirmuar pesë persona të vrarë, ndërsa 15 të tjerë janë lënduar.

Në mesin e personave të vrarë është edhe njëri nga sulmuesit, i cili sipas autoriteteve austriake është me prejardhje nga Maqedonia e Veriut.

Postime të ngjashme

Vazhdon gjykimi për “Lidhjen ndërkombëtare”

XH,I

Tërmeti shkund Shqipërinë, dridhet dhe Maqedonia e Veriut

T E

“Politiko”: Taktikat bullgare ndoshta funksionojnë në nëntokën e Sofjes, por jo edhe në BE

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...