Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sulmohet fizikisht Ljupço Paleski

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Sot pasdite afër qendrës “Bunjakovec” është sulmuar biznesmeni dhe aktivisti politik Ljupço Paleski.

Sipas informacioneve të para, mësohet se Paleski është sulmuar nga një grup prej 10-12 personash, disa prej të cilëve kanë qenë në lëvizje me motoçikletë. Grupi i personave ka ushtruar dhunë ndaj biznesmenit maqedonas duke i shkaktuar plagë. Ende nuk dihen arsyet dhe motivi i sulmit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Prokuroria ngritë akuzë për mashtrim për ish deputeten Silvana Boneva

Z H

Ballkani kryeson listën për raste me koronavirus në Europë

T E

Zaev – Konduras: Miqësia mes shteteve promovon stabilitet në rajon

D J

Rasti Monstra: Fatime Fetai kërkon burgim të përjetshëm për të akuzuarit

Z H

Deputetëve iu duhen llaptopët, por shteti t’iu ndihmojë edhe nxënësve, studentëve, mësuesve…

admin

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...