Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sulmohet një mjek dhe kanosen dy zyrtarë policor në Spitalin e Pejës

Një mjek dhe dy zyrtarë policor janë sulmuar gjatë të martës mbrëma në Spitalin e Pejës.

I njëjti ishte nën ndikim të alkoolit, sipas raportit të Policisë së Kosovës.

Ngjarja kishte ndodhur rreth orës 20:10, ndërkaq i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“Pejë, 06.10.2020-20:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti nën ndikim te alkoolit ne Spitalin e Pejës ka sulmuar doktorin-viktimën mashkull kosovar dhe  ka kanosur dy zyrtaret policor. Me vendim te prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Postime të ngjashme

KQZ-ja mund të shpallë të mërkurën rezultatet përfundimtare

T E

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

T E

Numërohen mbi 17 mijë vota të mërgatës, PDK kalon LDK-në

T E

Dorëzohet në Polici personi që kishte goditur për vdekje një qytetar në Ferizaj

T E

Murati-Kurtit: Mos u arsyeto, trego si do ta ndryshosh Kushtetutën për ta bërë bashkimin kombëtar

T E

Kanë simptoma sikur të COVID-19, por shumë qytetarë po rezultojnë negativ, mjekët tregojnë arsyet

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...