Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sulmohet një mjek në Toksikologji, kërkon ndihmë në Urgjencë

Zhurnal Ads

Shkup, 20 shtator – Një mjek në Klinikën e Toksikologjisë në kompleksin “Nënë Tereza” u sulmua këtë pasdite, pas së cilës ai kërkoi ndihmë në Qendrën e Urgjencës.

Ai ishte mjek kujdestar i cili përfundoi me disa hematoma dhe prerje në trup, pasi u sulmua nga babai dhe fëmija i tij.

Arsyeja e sulmit, sipas shpjegimit nga klinika, ishte reagimi i papritur i prindit pasi iu tha që fëmija që po merrte për ekzaminim ishte nën 14 vjeç dhe u dërgua në Pediatri.

Pas kësaj përgjigjeje, ndodhi një sulm ndaj mjekut, të cilit iu dha një skanim i kokës në Qendrën e Urgjencës dhe u diagnostikua me një hematomë sipërfaqësore në sy, një në parakrah dhe prerje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ende pa filluar shtyhet gjykimi për rastin “Monstra”, shkak avokati Alispahiq

Z H

Të infektuarit nga coronavirusi do të marrin pagë të plotë deri sa janë në pushim mjekësor

E.E.

Zaev: Njohja e rëndësisë së gjuhës rome duhet të jetë pjesë e përpjekjeve për parandalimin e të gjitha formave të diskriminimit

E.E.

Steinacker: T’i jepet fund mobbing-t të Sofjes ndaj Maqedonisë së Veriut

T E

Qeveria mban seancën e 14 me rradhë online

admin

Sot nis panairi i mjaltit në Shkup

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...