Kronika Maqedoni

Sulmoi fizikisht mjekun, kallëzim penal ndaj një 32-vjeçari

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Është shoqëruar në polici 32 vjeçari i cili sulmoi mjekun në Klinikën e Toksikologjisë një ditë më parë. Nga Ministria e Brendshme njoftuan se ndaj tij do të dorëzojnë kallëzim adekuat.

Si pasojë e goditjeve, mjeku kishte marr disa lëndime në trup, por ai është në gjendje të mirë shëndetësore. Incidenti kishte ndodhur pasi mjeku nuk kishte pranuar ta kontrollonte fëmijën e sulmuesit, me arsyetimin se fëmijët nën moshën 14 vjeçare trajtohen në Klinikën e Pediatrisë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe Oda e Mjekëve dënuan ashpër sulmin ndaj mjekut. Iu bën thirrje institucioneve kompetente të hetojnë rastin dhe sanksionojnë autorin e sulmit.

Postime të ngjashme

Editorial: Qyteti i Shkupit po bën shumë pak për kulturën shqiptare!

Z H

Geer: Ekzistojnë shumë spekulime në mediume, me rëndësi të arrihet marrëveshje rreth kornizës së bisedimeve

XH,I

VMRO-DPMNE: Filipçe nuk e di se çfarë po ndodh

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...