Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Sulmoi fizikisht mjekun, kallëzim penal ndaj një 32-vjeçari

Shkup, 21 shtator – Është shoqëruar në polici 32 vjeçari i cili sulmoi mjekun në Klinikën e Toksikologjisë një ditë më parë. Nga Ministria e Brendshme njoftuan se ndaj tij do të dorëzojnë kallëzim adekuat.

Si pasojë e goditjeve, mjeku kishte marr disa lëndime në trup, por ai është në gjendje të mirë shëndetësore. Incidenti kishte ndodhur pasi mjeku nuk kishte pranuar ta kontrollonte fëmijën e sulmuesit, me arsyetimin se fëmijët nën moshën 14 vjeçare trajtohen në Klinikën e Pediatrisë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe Oda e Mjekëve dënuan ashpër sulmin ndaj mjekut. Iu bën thirrje institucioneve kompetente të hetojnë rastin dhe sanksionojnë autorin e sulmit.

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Digjet një shtëpi në Shkup

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...