Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Supa më e mirë me domate që e keni provuar ndonjëherë: Ky është përbërësi sekret i Jamie Oliverit, i cili çdo gjë ndryshon

Kuzhinieri i famshëm në versionin e tij të supës me domate i shton djathin e famshëm italian…

Përbërësit e nevojshëm:

– 1 qepë e vogël;
– 1 kg domate;
– ½ filxhan vaj ulliri;
– 4 domate të thata nga vaji;
– 1 lugë sheqer të kafenjtë;
– 50 g borzilok;
– 1 lugë e gjysmë uthull vere;
– 4 feta bukë;
– 125 g djathë mozzarella

Përgatitja:

Në furrën e nxehur në 200 gradë Celsius piqni hudhrën dhe domaten, bashkë me një lug vaj, rreth 25 minuta.

Kur perimet të ftohen pak, shtypni me pirun, hiqni luspën nga qepa dhe qitni të gjitha në blender.

Shtoni domaten e thatë, sheqerin, borzilokun, djathin dhe 3 lugë vaj.

Përzieni në blender derisa të përftoni masë të lëmuar.

Ju bëftë mirë

Postime të ngjashme

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

S.B.

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

S.B.

Karkaleca me ananas

S.B.

Picë në tigan

S.B.

Shpageta kremoze me Poli, kënaqësi që nuk do e harroni

S.B.

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...