Supë e ftohtë verore me perime të pjekura

Perfekte për ditët e nxehta!

 

PËRBËRËSIT:

00 g domate,

2 speca jeshilë,

1 kokë hudhër (ose disa thelpinj, sipas shijes),

2 karota,

1 qepë,

750 ml lëng pule ose lëng perimesh,

vaj ulliri,

gjalpë (sipas dëshirës)

kripë dhe piper.

PËRGATITJA: 

Domatet, specat, karotat e qëruara dhe hudhrën i spërkasim me pak vaj ulliri, kripë, piper dhe i pjekim në furrë për 20-25 minuta në 180⁰C.

Në një tenxhere kaurdisim qepën me vaj ulliri (mund të shtoni dhe pak gjalpë).

Kur qepa të fillojë të zbutet shtojmë perimet e pjekura të cilat mund t’i coptojmë paraprakisht

Shtojmë lëngun e mishit ose perimeve, rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe i japim një valë për 5-10 minuta.

E kalojmë masën në blender dhe e shërbejmë të ngrohtë ose të ftohtë. Ju bëftë mirë! 

Related posts

Buka e fisit më të shëndetshëm në planet: Recetë origjinale e vjetër dy mijë vjet!

Lea Muslija

Supa me oriz dhe patate – Pjata që i ka munguar tryezës suaj

D V

Supë me spinaq dhe brokoli, e aromatizuar me mente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More