Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Supë kremoze me brokoli sipas recetës së Jamie Oliverit

Supë shumë e shijshme, veçantë dhe kremoze!

Kjo supë e shijshme do t’ju gjallërojë në këto ditë të ftohta, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 thelb hudhre;
– 2 kërcej selinoje;
– 400 gr brokoli;
– vaj ulliri;
– 1 litër ujë mishi pule;
– djathë rikota.

Përgatitja:

Qëroni dhe pritni imët hudhrën dhe priteni edhe selinon dhe brokolin.

Nxehni pak vaj në tigan dhe fërgoni hudhrën dhe selinon rreth dy deri tre minuta, pastaj shtoni brokolin dhe ujin e mishit.

Zieni edhe pesë deri dhjetë minuta.

Supën tundeni me mikser dhe qitni erëza.

Në fund, sipër thërrmoni djathin rikota.

Mund ta zbukuroni edhe me fletë mente.

Postime të ngjashme

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

S.B.

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

S.B.

Trekëndësha të ëmbël

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...