Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Supë me Gështenja

Përbërësit
200 gr gështenja
150 gr oriz
30 ml vaj ulliri
5 gr kripë

Përgatitja
1. Hiquni lëkurën gështenjave, ndajini ne mes, pastroni ndonjë vijëz të errët që gjendet brenda tyre dhe lërini të ziejnë në një tenxhere me ujë dhe kripë për rreth tri orë. Pas kësaj shtoni orizin, kripën sipas dëshirës dhe pak majdanoz. Supa është gati dhe tepër e shijshme…

2. Për një shije ndryshe: Provoni të ndryshoni pak shijen e mesvakteve tuaja duke pjekur në furrë, me lëkurën e qëruar, disa kokrra gështenja. Më pas ashtu të ngrohta sic janë, shpojini me një pirun dhe spërkatini me kanellë pluhur. Shija është e garantuar e bashkë me të edhe ngrënia e shëndetshme dhe me vlera të shumta.

Postime të ngjashme

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

S.B.

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

S.B.

Trekëndësha të ëmbël

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...