Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Supremja refuzon ankesat e Gruevskit, Jankulloskës e Popovskit, konfirmohen dënimet me burg

Zhurnal Ads

Shkup, 18 shtator – zhurnal.mk – Gjykata Supreme ka refuzuar ankesat e dorëzuara nga të dënuarit në rastin “Tanku”, Nikolla Gruevski, Gordana Jankullovska dhe Gjoko Popovski, dhe ka konfirmuar aktgjykimet e shqiptuara nga Gjykata Apelit, përcjellë Zhurnal.

Në rastin “Tanku”, i hapur nga PSP-ja tanimë e shuar, lëndë e akuzës ishte tenderi joligjor për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove. Ish ministrja në MPB Jankullovska me vendim të shkallës së parë u dënuam e dënim me burg prej gjashtë viteve, ndërsa më pas Apelacioni e uli atë në katër vjet.

Për të njejtin rast, ndihmësit në MPB Gjoko Popovski, Apelacioni ia uli dënimin nga gjashtë vite e gjashtë uaj, në katër vjet, derisa për ish kryeministrin Nikolla Gruevski, është shqiptuar dënim me burg prej dy viteve.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Corona-kriza edhe vitin e ardhshëm do ta rritë borxhin publik

admin

Mbajtja e maskës, distanca dhe higjiena e duarve janë thelbësore për mbrojtje nga virusi korona

T E

10 viktima dhe 428 raste të reja me Covid-19

T E

Grubi gjatë vizitës në Kosovë pranon se ka qenë përkthyes i Karla del Ponte-s

R ZH

“Turpin” e Bekteshit ndaj kompanisë shqiptare “ANET”, e komentojnë analistë, profesor, mjekë, Anëtarë të partive politike shqiptare, për vlerën e miratuar “549€” për luftën kundër Covid19!

R ZH

Vdes radiologia Poliksena Stojanovska–Gjorgievska nga Kovid-19

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...