Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Suzuki prezanton gjeneratën e tretë të motoçikletave Hayabusa

Suzuki ka prezantuar të shumëpriturën, gjeneratën e tretë të motoçikletave Hayabusa.

E zhvilluar për një shpejtësi të jashtëzakonshme, motoçikleta ka marrë azhurnime evolucionare të stilit, njoftoi të hënën “autoblog”.

E ndërtuar me mbi 550 pjesë të reja, gjenerata e tretë Hayabusa mbetet e ulët, e gjatë dhe e gjerë, si paraardhësit e saj. Dizajni i saj i përgjithshëm është më i mprehtë, megjithatë, të dy anët e motorit janë më të mëdha.

Hayabusa origjinale shpërtheu në treg kur arriti shpejtësinë më të madhe në botë si motoçikletë menjëherë pas prezantimit të saj në vitin 1999.

Modeli i gjeneratës së dytë i lansuar më 2008 u ndërtua në arritjet e paraardhësit të tij, ashtu si modeli i fundit, që mbështetet në dy gjeneratat paraardhëse.

Postime të ngjashme

Çfarë ‘vuan’ më shumë në një veturë gjatë nxehtësisë së verës?

D V

Bentley Bentayga me rrota me fibra karboni

D V

Arrin vetura elektrike Chevrolet Camaro

D V

BWM tregon skuterin elektrik futuristik

D V

Volkswagen prezanton veturën e re Taigo

D V

Në vend të gjobave, polica amerikane u shpërndau vauçerë për ndërrimin e dritave të prishura në veturë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...