Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Sveçla takohet me Minxhozin, flasin për forcimin e institucioneve të sigurisë

Ministri Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Republikën e Kosovës, Qemal Minxhozi.

Fillimisht ambasadori shqiptar, Minxhozi i uroi ministrit Sveçla emërimin e tij në postin e ministrit të Punëve të Brendshme.

Në këtë takim të dy bashkëbiseduesit theksuan se bashkëpunimi i mirë në mes të dyjave vendeve do të vazhdojë edhe më tutje, në veçanti në e forcimin e mëtejmë të institucioneve të sigurisë në Republikën e Kosovës në ofrimin e rendit dhe sigurisë për qytetarët e vendit.

Gjatë këtij takimi u diskutua edhe për tema të interesit të përbashkët të dy vendeve, me qëllim të tejkalimit të barrierave sepse dihet se përveç si shtete fqinje, Kosova dhe Shqipëria kanë raporte vëllazërore në mes vete.

Postime të ngjashme

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

Kamberi: Pajtimi me Serbinë nuk mund të ndodhë pa ballafaqimin e saj me të kaluarën

Dafina Vidishiqi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Dafina Vidishiqi

Demhasaj: PDK gradualisht po largohet nga lidhja që kishte me UÇK-në

Dafina Vidishiqi

Takimi Kurti – Macron: Njohësit e çështjeve politike e konsiderojnë presion për dialogun

Dafina Vidishiqi

Norvegjia i dhuron mbi 180 mijë doza të vaksinës antiCOVID për Kosovën

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...