Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Sweet but Psycho” e shqiptares Ava Max është dëgjuar mbi një miliard herë në mbarë botën

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max, bëri debutimin e madh në tregun ndërkombëtar të muzikës në fund të vitit 2018 me hitin “Sweet but Psycho”.

Ishte kjo këngë e cila i hapi shumë rrugë shqiptares nga Saranda, e cila tashmë ka publikuar edhe albumin e saj të parë në karrierë, të titulluar “Heaven and Hell”.

Nëpërmjet rrjeteve sociale, këngëtarja emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, ka njoftuar fansat për lajmin e gëzueshëm se kënga e saj “Sweet but Pyscho”, ka arritur të dëgjohet mbi një miliard herë në platformën më të madhe të muzikës në botë, Spotify.

https://www.instagram.com/p/CF2UAZ1FZ7M/?utm_source=ig_web_copy_link

“E gjitha falë jush. Një miliard herë e dëgjuar në Spotidy. Faleminderit për gjithë dashurinë që nga dita e parë”, shkroi këngëtarja shqiptare në Instagram.

Ndërkohë edhe në kanalin YouTube “Sweet byt Psycho” është mjaft e shikuar dhe e dëgjuar.

Aktualisht hiti i artistes me prejardhje shqiptare numëron rreth 616 milionë shikime në YouTube.

Ava Max është ngjitur shpejt në majat e suksesit në tregun internacional, duke u renditur krah yjeve tjerë të famshëm me prejardhje shqiptare si: Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

https://www.instagram.com/p/CF2hScDl_sq/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Emily Ratajkowski lë pa fjalë me paraqitjen pak kohë pas lindjes

Dafina Vidishiqi

Mozzik thotë se udhëtimet me tren janë të mrekullueshme

Dafina Vidishiqi

Kënga e re e Ermal Fejzullahut pëlqehet nga publiku

Dafina Vidishiqi

Pas suksesit me “Ony You”, Dhurata Dora në përgatitje të një befasie të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dafina Zeqiri në kulmin e lumturisë pranë Dj Geek

Dafina Vidishiqi

“S’je me ket zemer, smi sheh mo syt”, Enca ndan fotografi nga prapaskenat e klipit të ri muzikor

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...