Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

“Syri i Gjarprit”, 22 të pandehurit lirohen nga akuza

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – 22 të pandehurit në rastin “Syri i Gjarprit 2” janë liruar nga akuza për veprën penale të “keqpërdorim të pozitës zyrtare”, ndërsa për disa prej atyre që u akuzuan për “bashkim kriminel” rasti është e vjetërsuar.

Vendimi u miratua sot nga Gjykata Penale Shkup pas fjalëve përmbyllëse të prokurorit publik dhe fjalëve përmbyllëse të të pandehurve dhe mbrojtësve të tyre. Bëhet fjalë për rast nga viti 2008 kur policia arrestoi 25 punonjës të “Rrugët e Maqedonisë”.

Ata u ndoqën penalisht për formimin e bashkimit kriminel në një mënyrë të organizuar, duke mos lëshuar fatura fiskale, duke ua paguar shoferëve gjysmën e çmimit dhe pjesën tjetër e kanë marrë për vete. Tre nga të pandehurit ndërruan jetë gjatë një sërë procedimesh në këtë çështje.

Postime të ngjashme

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrjen e regjistrimit,

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...