Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sytë e vezirit: Ëmbëlsirë e butë e gatshme për gjysmë ore!

Provojini këto biskota dhe do ngeleni të kënaqur nga shija e tyre

Përbërësit:

▪ 500 gr miell
▪ gjysmë luge sodë buke
▪ 150 ml ujë
▪ 100 g margarinë
▪ gjysmë luge kripë

Për sherbet:

▪ 500 ml ujë
▪ 500 g sheqer
▪ lëng i një limoni

Përgatitja:

1. Me mikser tundni margarinën, dhe shtoni miellin e përzier më parë, kripën dhe sodën e bukës. Shtoni ujë dhe vazhdoni ta ngjishni me duar.

2. Tepsinë lyeni me gjalpë, nga brumi formoni toptha dhe radhisni në tepsi. Nga një badem futeni brenda çdo topthi. Piqni 20 minuta në 180 gradë.

3. Përgatiteni sherbetin – vloni ujin dhe sheqerin dhe shtojani lëngun e limonit. Kur sherbeti të marrë dendësinë e dëshiruar, hiqeni nga shporeti dhe lëreni të ftohet. Topthat zhytni në sherbetin e ftohur, nxirrni dhe servirni.

Shijojeni!

Postime të ngjashme

Bakllavë e shpejtë

S.B.

Qebapë në hell nga mishi i bluar i qengjit

S.B.

Tortë me më shumë çokollatë: Ka shije të mrekullueshme!

S.B.

Djathanik i ëmbël: Nuk do t’jua marrë mendja se sa do t’ju pëlqejë shija e kësaj piteje!

S.B.

Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

S.B.

Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...