Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tabaku në bizneset e Tiranës: Plani ekonomik i PD-së, e vetmja zgjidhje

Zyrtarja Jorida Tabaku ka sqaruar programin ekonomik të Partisë Demokratike, për dhjetra biznese të njësisë nr.10 në Tiranë.

Në një postim në “Facebook”, ku ndan foto nga takimet e shumta, Tabaku shkruan se të gjithë sipërmarrësit bëhen bashkë në mungesën e xhiros, taksat e larta dhe abuzimet e administratës.

Plani ekonomik i PD, thekson Tabaku, është e vetmja zgjidhje dhe e vetmja rrugë për të shpëtuar biznesin nga kolapsi, teksa përmend taksën 0.5%, pullën fiskale, uljen e TAP dhe sigurimet shoqërore në 9%.

“Shqipëria Fiton kur biznesi fiton. Prandaj në 25 Prill do të votohet plani ekonomik i PD, me të Rama humbet dhe Shqipëria Fiton”, – shprehet Tabaku.

Postimi i Jorida Tabakut në “Facebook”:

Postime të ngjashme

Meta: 70 vatra aktive zjarri në Shqipëri po rrezikojnë rëndë pasuritë natyrore

D V

Ministria e Shëndetësisë publikon rastet e reja, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

D V

Zjarret, Meta: Të merren masa, e papranueshme shpërdorimi i detyrës

D V

Gjermania ndryshon rregullat për shqiptarët: Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

D V

Rama: Angazhimi i ushtrisë për shuarjen e zjarreve, meriton respekt e inkurajim

D V

Vlora 7 ditë luftë me flakët, drejtori i zjarrfikëseve: Me mbështetje të fortë ajrore do ia dalim!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...