Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tabaku: Shqipëria e rilindur është e dështuar dhe e falimentuar

Akuzat ndaj qeverisë ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku nuk i kurseu as këtë të enjte.

Në “Facebook”, ajo deklaroi se përsa kohë që PS ka qenë dhe vijon të jetë në pushtet, qytetarët vetëm janë taksuar dhe varfëruar më shumë.

Si zgjidhje për këtë, ajo dha ndërrimin e pushtetit. Tabaku premtoi se me marrjen e pushtetit nga ana e PD, do të ketë lehtësim taksash.

“Shqipëria e rilindur është Shqipëria e dështuar dhe falimentuar. Më shumë taksa, çmime më të larta, më pak konsum dhe një tavolinë më e varfër. Nuk është Shqipëria e atyre që duan të punojnë por e atyre që vjedhin dhe taksojnë. Shqipëria e çmimeve 15% më të larta e shqiptarëve që kanë të ardhurat më të ulëta në rajon. Zgjidhja e vetme është të largojmë taksidarët për t’i hapur rrugë punës dhe kapitalit. Shqiptarët kanë nevojë për mundësi dhe punë. Shqipëria ka nevojë për taksa të ulëta, punësim, investime, incentivim të konsumit. Taksa e sheshtë 9%, lehtësim për sipërmarrjen. Së bashku mund t’ia dalim! E ardhmja është ajo e Shqipërisë në Punë!”

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...