Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Tahiri kërkon shkarkimin e Gërvalles: Ti je turpi i diplomacisë, ti je përfaqësuese e Serbisë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri i ka replikuar ashpër ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Tahiri tha se Gërvalla është përfaqësuese e Serbisë në Kosovë dhe se është turpi i diplomacisë.

“Serbia të ka ty përfaqësues në Kosovë, ti je turpi i diplomacisë së Kosovës me dal me thanë se Gjykata Speciale nuk është bërë nga Serbia është turpi më i madh për qytetarët. Dil kërkoju falje qytetarëve sepse ajo gjykatë është bërë me faktet e sajuara nga qeveria serbe. Kërkoju falje qytetarëve dhe njerëzve që janë atje të akuzuar, kjo gjykatë është bërë prej njerëzve sikur ju me dëshmi të sajuara”, tha Tahiri.

Postime të ngjashme

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Bekim Laçi

Arrestohet babai i foshnjës që solli në jetë 14-vjeçarja në Gjakovë

Bekim Laçi

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Bekim Laçi

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Bekim Laçi

Albert Zogaj zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Bekim Laçi

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...