Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Tahiri – Kurtit: Në ditë pune do të duhej të ishe pranë qytetarëve, e jo në piknik

Shefi i grupit parlamentar te PDK-së, Abelard Tahiri, e ka akuzuar kryeministrin, Albin Kurti, duke i thënë se nuk ka ide e as plan për ta qeverisur vendin.

Në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, Tahiri u shpreh se shefi i ekzekutivit në këto ditë do të duhej të ishte pranë qytetarëve që janë dëmtuar nga pandemia, e jo në piknik.

“Më shqetëson fakti që jemi në një periudhë kur pandemia e ka rënduar ekonominë dhe sot nuk e shohim që kryeministri e zë në gojë të tij një plan emergjent për shumë fusha që vendi ka nevojë”.

“Ai sillet në një situatë krejt normale, kur gjendja në fakt nuk është normale. Kur në këtë kohë do të duhej të ishte pranë kategorive të dëmtuara, si mjekëve, arsimtarëve, bujqve, etj., në një ditë pune e në orar punë e shohim në piknik”.

“Nuk ke qasje te drejtë e të duhur për ta qeverisur këtë vend, nuk ke plan e nuk ke ide”.

Postime të ngjashme

Zgjedhjet në PDK: Djali i Xhavit Halitit shpërndan një foto të Gent Cakajt

Dafina Vidishiqi

Kurti: Këtu bënin plane për çlirim – Zahiri, Ilir Konushevci, Hakif Zejnullahu e shumë të tjerë

Dafina Vidishiqi

Vetëvendosje ende e pavendosur për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Hoxhaj: Nuk lutemi që të mos kandidojë Bekim Jashari, Sami Lushtaku i fiton zgjedhjet pa balotazh në Skenderaj

Dafina Vidishiqi

Milaim Zeka: 3 korriku, dita kur duhet mu kthjellë PDK-ja

Dafina Vidishiqi

Kush janë emrat që mund të marrin drejtimin e PDK-së në Konventën e 3 korrikut?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...