Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Tahiri nderon Haroin e Kombit Zahir Pajaziti

Zhurnal Ads

Sot, në ditëlindjen e 58-të të Heroit të Kombit, Zahir Pajaziti, zëvendëskryeministri i parë Besnik Tahiri, bashkë me bashkëpunëtorë dhe bashkëluftëtarë të Heroit, bëri homazhe te varri i Heroit të Kombit, Zahir Pajaziti, në Kompleksin Memorial në Orllan.

“Zahiri, është vlera sublime e Kombit, vizionar dhe simbol i trimërisë. Vepra e tij është dhe do të mbetet frymëzim për gjeneratat që po vijnë. I përjetshëm qoftë kujtimi për Heroin Zahir Pajazitin dhe gjithë dëshmorët e Kombit”, është shprehur në këtë rast zëvendëskryeministri i parë Besnik Tahiri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

EULEX prezanton raportin e tij të parë për monitorimin e drejtësisë

admin

Tre anëtarë të familjes humbin jetën derisa po ktheheshin nga Kosova në Zvicër

admin

Theret me thikë një i mitur në Prishtinë, dërgohet në QKUK

S.B.

A do të lirohet Hashim Thaçi që të mbrohet në liri? – flet avokati Pallaska

T E

1405 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Z H

Çfarë provokimi i bëri Serbia Kosovës një ditë para zhbllokimit të dialogut

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...