Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Tajvanezi u privua nga një pjesë e pagës së tij, sepse kaloi shumë kohë në tualet

Një tajvanez shkaktoi një ortek reagimesh në mediat sociale pasi ai u ankua për shkurtime të pagave për shkak të shumë kohë të kaluar në tualet gjatë orëve të punës.

Punonjës i pakënaqur  së fundmi ai u ankua në Facebook se kompania për të cilën punonte i kishte hequr një pjesë të pagës për muajin e kaluar sepse ai kishte kaluar shumë kohë në tualet.

Burri pranoi se kishte kaluar sa 49.5 orë në tualet, që është rreth dy orë në ditë, por ai vuri në dukje se punëdhënësit e tij nuk e paralajmëruan atë se do t’i ulnin pagën për shkak të kësaj, transmeton Telegrafi.

Tajvanezi shkroi në një grup në Facebook se ai punoi si praktikant për 22 ditë muajin e kaluar, duke deklaruar se ai kishte mbledhur 195 orë pune.

Por kur i erdhi paga, ai vuri re se po i mungonte një pjesë e shumës, kështu që vendosi të kontrollonte se çfarë kishte ndodhur.

Ai u informua se sipas pamjeve të kamerave të vëzhgimit, ai kishte kaluar pothuajse 50 orë pune në tualet muajin e kaluar, dhe se sipas rregullave të kompanisë ai mund të përdorte tualetin mesatarisht një herë në ditë, 27.5 orë ishin hequr nga paga e tij.

Djali u ankua se kompania e kërcënoi atë se ai mund të pushohej nga puna, dhe sipas tij, prindërit e tij insistuan që ai të mos ankohej, por të heshte dhe të mbante punën.

Rasti i çuditshëm provokoi reagime të ndara në mediat sociale dhe shumë shkruanin se ata e kuptuan vendimin e punëdhënësit, duke qenë se ranë dakord që burri kishte kaluar vërtet shumë kohë në tualet.

Postime të ngjashme

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

Një krijesë ‘aliene’ u pa në një plazh në Kaliforni

S.B.

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...