Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim Bexheti- Abdullahi, në fokus aplikimi në programin për përkrahje financiare të komunave

Shkup, 1 prill, Zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti takoi zv. Drejtorin e Agjencionit për përkrahje financiare në bujqësi dhe zhvillim rural, z. Remzi Abdullai, ku u diskutua në lidhje me mundësitë që komuna mund të aplikoj në programin për përkrahje financiare të komunave.

Abdullai gjithashtu njoftoi për mundësitë që sektori privat, blegtorët, bujqit mund të aplikojnë në programe me projekte të ndryshme, ku 65% nga vlera e projektit do të mbulohet me subvencionim nga agresioni.

Kjo është një ndihmë e madhe për hapjen e një biznesi të rri, gjithashtu stimulon bizneset egzistuese që ata të zhvillojnë veprimtaritë e tyre edhe më shumë.

Komuna e Sarajit ka një bashkëpunim të mrekullueshëm me agresionin dhe përvojë të shkëlqyeshme në realizimin e projekteve në infrastrukture dhe sferat tjera. Besojmë që ky bashkëpunim të vazhdoj edhe më tej.

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...