Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim Hasani – Reka: E rëndësishme të ndihojmë njëri tjetrin në këto momente krize

Shkup, 14 tetor – Zhurnal.mk – Zëvendës Ministri i Shëndetësisë, Dr. Ilir Hasani, pati një takim pune me Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Republikën e Maqedonisë Veriore, z. Fatos Reka.

Në takim u ra dakord për të vazhduar bashkëpunimin edhe më të suksesshëm midis dy vendeve në fushën e shëndetësisë.

Gjithashtu, takimi diskutoi mundësitë për bashkëpunim me institucionet përkatëse midis dy vendeve, Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë Veriore, duke u përballur dhe menaxhuar sfidat e covid19.

Ata arritën në përfundimin se është e rëndësishme për të dy vendet të ndihmojnë njëri-tjetrin në këto momente jashtëzakonisht të ndjeshme kur e gjithë bota po përballet me një pandemi të tillë.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...