Takim i ministrit Filipçe me ambasadoren britanike Gallouej

Shkup, 26 gusht – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka realizuar takim me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar në vend, Rejçel Gallouej ku kanë diskutuar për gjendjen me pandeminë, vaksinimin, gamën e imunizimit të popullatës si dhe valën e re aktuale me të cilën përballet bota.

 

Ministri në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se në takim është shprehur shpresa se imunizimi do të zhvillohet me temp të përforcuar.

“Në shpresë jemi se imunizimi do të zhvillohet me temp të përforcuar kudo në botë, ndërsa ajo do të sjell në të ardhme të afërt të arrihet imunitet kolektiv dhe të gjithë t’i kthehemi jetës normale pa kufizime, masa dhe restrikcione”, qëndron në publikimin. 

Related posts

Zaev i konfirmon zgjedhjet për më 17 tetor, grafa etnike në letërnjoftime e pamundur

Z H

Është konfiskuar drogë në automjet të MPB-së në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

D V

Maqedoni: Do të krijohet sistem elektronik, qytetarët do të mund të ankohen për administratën publike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More