Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim i ministrit Mariçiq me ambasadorin holandez, Dirk Jan Kop

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Në Ministrinë e Drejtësisë sot u mbajt takim mes ministrit të Drejtësisë, Bojan Mariçiq dhe ambasadorit të Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop.

Nga Ministria informojnë se në fokus të takimit të sotëm ishte agjenda reformuese e Ministrisë së Drejtësisë dhe projektet e përbashkëta për evropianizim, përforcim të sistemit të sundimit të së drejtës dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Ministri Mariçiq theksoi se Ministria e Drejtësisë po përgatitet në mënyrë aktive për fillim të negociatave dhe hapjen e Kapitullit 23: Jurisprudenca dhe të drejtat fondamentale, ndërsa Holanda është partnere e rëndësishme dhe mbështetëse e evropianizimi të Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...