Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Takim i ministrit Spasovski me drejtorin e Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës

Shkup, 21 janar – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot kishte takim pune me drejtorin e Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës, Ylber Sela. Në takim, njoftoi sot MPB, është biseduar rreth detyrimeve të cilat dalin nga zbatimi i dispozitave nga Ligji për Përdorimin e Gjuhëve.

Ministri Spasovski dhe drejtori Sela e potencuan bashkëpunimin e mirë mes institucioneve. Drejtori Sela e prezantoi gatishmërinë për asistimin e Ministrisë, veçanërisht sa i përket akteve të cilat Agjencia për Zbatimin e Gjuhës ka obligim ligjor që t’i lekturojë. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

ASH-AAA: Programi vjetor i kulturës, pushteti poshtëroi kulturën shqiptare

D J

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

Pakoja e pestë ekonomike në pritje, Bekteshi arsyetohet me opozitën

D J

Zaev: Të rinjtë në mënyrë dominuese të punësohen në sektorin privat

D J

Kodi aktual penal nuk ofron shumë për mbrojtjen e dhunës ndaj grave

D J

Xholev: Për arrestin shtëpiak të Mijallkovit gjykata ka vepruar me korrektësi

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...